ImpresumUslovi korišćenjaMarketingKontakt

Vesti

01.10.2023 Пажљиво са објављивањем дечијих фотографија на мрежама

Постоји низ разлога због којих  стручњаци саветују опрез приликом објављивања фотографија деце на друштвеним мрежама. Објављивањем фотографија деце може се угрозити њихова приватност. Информације о личном животу детета, укључујући његов изглед, школу и место боравка, могу постати доступне широком кругу људи, укључујући непознате или потенцијално нежељене појединце.

Фотографије деце могу бити злоупотребљене или угрожене ако доспеју у погрешне руке. Постоји ризик од крађе идентитета, неовлашћеног коришћења слика или њиховог непримереног коришћења. Објављивање фотографија деце ствара дигитални траг који може пратити децу кроз цео живот. Ове информације могу имати последице у будућности, укључујући потенцијално утицање на образовање, пословне прилике и друге аспекте живота.

 Дечје право на приватност и контролу над сопственим дигиталним идентитетом често није у потпуности схваћено од стране родитеља. Када деца одрасту, можда неће бити одушевљена чињеницом да су њихови родитељи делили њихове слике без њиховог пристанка.

Објављивање фотографија деце може довести до нежељених ефеката социјалне поредбе. Родитељи често деле најбоље тренутке, стварајући нереална очекивања или осећај инфериорности код других родитеља.

Да би се заштитила приватност и сигурност деце, родитељи могу размотрити неке од следећих корака:

Постављање приватности: Користите поставке приватности на друштвеним мрежама како бисте контролисали ко може видети објаве и фотографије.

Размишљање пре него што поделите: Пре него што поделите фотографије деце, размислите о последицама и о томе колико информација делите.

Дијалог са децом: Када деца постану довољно стара, разговарајте с њима о објављивању њихових слика и омогућите им да изразе своје мишљење.

Респектовање приватности деце: Поштујте одлуке деце у вези с објављивањем њихових слика, посебно како одрастају и развијају сопствену дигиталну свест.

Питање дељења слика деце на интернету је комплексно, а приступ варира од породице до породице. Важно је балансирати изражавање радости и љубави према деци с одговорношћу према њиховој приватности и сигурности.

 

 

 

Ставови изнети у подржаном медијсkом пројеkту нужно не изражавају ставове органа kоји је доделио средства. пројекат "Заштитимо децу на интернету“, суфинансиран је из буџета Општине Богатић у 2023. години.

 

GRAĐANI REPORTERI

19.10.2021 Реаговањe суграђанина Стојана Ђаковића на поједине садржаје које смо објављивали на нашем порталу

Поштујући Закон о јавном информисању и Kодекс новинара објављујемо у целости допис Стојана Ђаковића, достављен нашој редакцији, а који се ...

22.03.2021 Sprinterima AK Sprint vicešampionska titula na Zimskom kupu

Juče je, po veoma hladnom vremenu, održan Zimski kup Srbije u bacačkim disciplinama na kojem je učešće uzelo 10 takmičara Ak Sprint. ...

30.10.2020 Промоција правилне исхране за предшколце у Дубљу

Ова недеља је посвећена здравој исхрани деце. Предшколске групе у Дубљу су организовале предавање медициске сестре из локалне амбуланте, која ...

MAGAZIN

12.03.2022 Народно позориште:Одржана прва премијера драме Синише Kовачевића „Године врана“

Прва од две премијере представе „Године врана“, по тексту и у режији Синише Kовачевића, која се дешава током окупације и ...

03.05.2021 Књига „Слика једног краја“ Радомира Поповића и Бранислава Станковића - Историја Мачве кроз фотографије

Из штампе је недавно изашла књига „Слике једног краја“, историчара Радомира Поповића и Бранислава Станковића. У овом несвакидашњем издању аутори ...

14.02.2021 Драган Петровић Драги: Сцена је уточиште, духовни мир, љубав!

Поникао у расаднику талената на сцени аматерског позоришта у Богатићу, након четири године марљивог рада и труда, овог пролећа, основне ...
 
VRH