08.09.2020 79 година oд смрти др Младена Млађе Милошевића
Др Младен Милошевић, рођен у Шумадији, завршио медицински факултет и докторирао на престижној Сорбони у Француској, где се преко Албаније упутио са српском војском 1915. године и одакле се вратио да помогне својој сиромашној и непросвећеној Србији, од децембра 1924. године своју судбину везао је за Мачву. Имао је тада 27 година.Уз Мачву убрзо је заволео и девојку из овог краја, Радмилу Мојашевић из угледне трговачке куће у Шапцу. Венчали су се 1925. године и у Богатићу саградили кућу према пројекту архитекте Бранислава Којића, који је такође студирао у Паризу. У њој је др Млађа, како су га звали његови Мачвани, 1929. године отворио прву приватну ординацију у Мачви. Ординацију је, поред осталог, опремио и рендген апаратом, а свој приватни аутомобил користио је као кола хитне помоћи да болеснике превезе до шабачке болнице. Сиромашне је лечио бесплатно, а на рецептима је апотекару Ђорђевићу писао поруке да ће лекове својих сиромашних пацијената сам платити.
Својим радом je стекао симпатије Мачвана, па је 1938. године био изабран и за народног посланика у Скупштини Краљевине Југославије. Због функције посланика умањио је рад у својој ординацији, верујући да ће посланичким ангажовањем унапредити инфраструктуру и опште побољшати живот Мачвана.
Др Млађа Милошевић био је једна од првих жртава комунистичког режима у поробљеној Краљевини Југославији. Одлуком преког суда партизанског покрета 04.септембра 1941. године осуђен је на стрељање, са епитетом народног непријатеља. Са још 17 особа, стрељан је 08. септембра у Петковици, на месту које и данас називају "посланичка јама" под оптужбом да је био сарадник окупатора. Супруга Радмила је предата Гестапоу у Београду “на старање“ да би завршила у Аушвицу, а кћери Олга и Вера породици Мојашевић на старатељство у Београду.
По захтеву који је поднела млађа ћерка Вера, Окружни суд у Шапцу рехабилитовао је др Младена Милошевића 2007. године.