21.12.2016 Završena treća faza radova sportske sale u Bogatiću
Izgradnja sportske sale Mačvanske srednje škole započela je u proleće 2011. godine. Srednjoškolci u Bogatiću časove fizičkog vaspitanja trenutno imaju u prostorijama škole i na školskom poligonu. Uskoro će te i ostale sportske aktivnosti moći da se obavljaju u novoj sali. Treća faza je završena, a nakon tendera početkom naredne godine biće realizovani i finalni radovi.
„Uskoro očekujemo raspisivanje tendera, nakon čega će najpovoljniji ponuđač obaviti radove u završnoj fazi hale. Ostalo je još da se postavi sportski pod i rekviziti, poput golova, mreža i koševa, kao i stolice za tribine. Halu sličnu ovoj, slobodno mogu reći, nema ni jedna škola u Srbiji, pa se nadam da će omladina u Mačvi vrlo brzo uživati u svim prednostima jednog ovakvog objekta“, istakao je Radosav Stanojević, diplomirani građevinski inženjer i nadzorni organ na izgradnji hale.
Izvođač ove faze radova je „Axis“ group inženjering iz Kraljeva. Elektroinstalaterski , vodovodni, gipsarski, fasaderski i hidroizolatorski radovi završeni su prema predviđenoj dinamici. Ugrađen je i nov kotao za grejanje, a instalacije su sprovedene do radijatora.
„Urađena je fasada, sanitarni blokovi i svlačionice, keramičarski radovi, deo vodovodnih i mašinskih instalacija, klimatizacija i ventilacija hale, čime su radovi „Axis“ group inženjeringa na ovom objektu završeni“, rekao je Bojan Janković, arhitekta izvođača radova.
Prema svim najavama ovaj objekat bi uskoro trebalo da bude u funkciji, pa će, pored obavljanja nastave fizičkog vaspitanja učenika Mačvanske srednje škole, publika u njemu bodriti i mačvanske sportiste u dvoranskim sportovima.
M.Kovačević
Projekat "Mačva Info" sufinansiran je iz budžeta Opštine Bogatić - "Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva".