16.06.2017 Dodeljene diplome maturantima Mačvanske srednje škole
U sali Kulturno-obrazovnog centra u Bogatiću održana je tradicionalna svečanost povodom dodele diploma maturantima Mačvanske srednje škole. Skup pun smeha, šale i aplauza bio je prilika i da profesori čestitaju učenicima završetak ovog životnog razdoblja i požele uspeh u daljem školovanju. Pre početka ceremonije uručenja, učenici mlađih razreda pripremili su prigodan program za sve prisutne u sali, prisećajući se zajedno s maturantima najzanimljivijih događaja i najvećih nestašluka ove generacije. Diplome o stečenom srednjem stručnom obrazovanju, generaciji od 138 maturanta, uručili su Milica Dražić, direktor Mačvanske srednje škole, zajedno sa odeljenskim starešinama maturanata.
Rukovodilac odeljenja za društvene delatnosti opštine Bogatić, Branka Cmiljanović, zajedno sa direktorkom škole, uručila je i posebne nagrade učenicima, profesorima i mentorima, za uspehe postignute na svim nivoima takmičenja. Pored diploma o stečenom srednjem obrazovanju, dodeljene su i dve “Vukove diplome”, dvojici najboljih učenika, Urošu Todiću i Lazaru Dukiću, koji je proglašen i Đakom generacije.
Generacija maturanata školske 2016/17. godine ispraćeni su iz Mačvanske srednje škole uz najlepše želje svih koji u ovoj školi ostaju i poruku da hrabro slede svoju intuiciju i snove, jer se samo tako oni ostvaruju.
"Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva"..... Projekat "Mačva Info" u 2017.god.sufinansiran je iz budžeta Opštine Bogatić od 01.januara do 30.juna 2017.god.