20.05.2026 XXXVI Недеља здравља уста и зуба „ Здрави зуби за здрав осмех“
Недеља здравља уста и зуба у Републици Србији традиционално се обележава од 1991. године у трећој недељи маја месеца са циљем указивања на значај оралног здравља и могућности превенције болести уста и зуба.
Ове године XXXVI Недеља здравља уста и зуба обележава се у периоду од 18. до 24. маја 2026. под слоганом „ Здрави зуби за здрав осмех „Орално здравље је значајан показатељ општег здравља , благостања и квалитета живота и не представља само здравље зуба већ и усне дупље укључујући и здрав језик, меко и тврдо непце, десни, усне. Оно се мења током животног века од најранијег детињства до старости, неодвојиви је део општег здравља.
Тако и Дом здравља Богатић у Богатићу , Недељу здравља уста и зуба обележава бројним активностима. У предшколској установи „ Слава Ковић „ одржано је предавање о значају оралне хигијене и правилне исхране. Дељене су пасте за зубе. Деца су бојиладонете цртеже.